Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne. Zapoznaj się z pełną treścią naszej polityki prywatności.
Bramy segmentowe przemysłowe
Bramy segmentowe przemysłowe
Informacje ogólne o bramach segmentowych
Bramy segmentowe BEDITOM przeznaczone są do zabudowy otworów bramowych zarówno w budownictwie przemysłowym jak i komercyjno-handlowym.
Z uwagi na doskonałe właściwości użytkowe i funkcjonale idealnie nadają się do wszelkich obiektów użyteczności publicznej, zakładów przemysłowych, garaży zbiorczych, myjni, warsztatów, magazynów itp.
Bramy ST40 to właściwy wybór wszędzie tam, gdzie wymagane są wysokie parametry izolacyjności termicznej, skuteczne zabezpieczenie przed wiatrem i wilgocią oraz stabilna ochrona mechaniczna obiektu.
System kontroli jakości stosowany w procesie produkcji naszych bram oraz zastosowanie najlepszych materiałów daje gwarancję niezawodnego działania przez wiele lat.
INFORMACJE TECHNICZNE
Płaszcz bramy
Płaszcz bram ST40 zbudowany jest ze stalowych segmentów (paneli) o wysokościach 500 mm, 555 mm, 610 mm lub ciętych. Ich ilość, poszczególne wysokości uzależnione są od wysokości zamówieniowej bramy H (otworu).
Standardowa grubość segmentów wynosi 40 mm (inne 60 lub 80 mm grubości na zapytanie), gdzie rdzeń segmentu stanowi bezfreonowa pianka poliuretanowa o gęstości około 42 kg/m3. Od zewnątrz i wewnątrz blachy stalowe ocynkowane malowane farbami poliestrowymi.
W standardzie struktura zewnętrzna blach segmentu “woodgrain”. Możliwe jest wykonanie płaszcza bramy z innych paneli (zgodnie z tab. poniżej). Od wewnątrz struktura stucco. Segmenty od strony zewnętrznej powlekane są farbami poliestrowymi w kolorystyce z palety RAL, a od strony wewnętrznej pokryte farbą poliestrową białą (z możliwością lakierowania na inny kolor – opcja). Uszczelka dolna bramy przylegająca do podłoża montowana jest na dolnej krawędzi dolnego segmentu, górna uszczelka przylegająca do nadproża montowana jest na górnej krawędzi ostatniego panela bramy.
Uszczelki wykonane są z trwałego i wysoce elastycznego modyfikowanego EPDM w kolorze czarnym. Uszczelnienie pomiędzy poszczególnym segmentami bramy zapewniają specjalne uszczelki między segmentowe z elastycznej pianki poliuretanowej. Okucia boczne segmentów bram wykonane są z ocynkowanej blachy stalowej. Zawiasy boczne regulowane jak i środkowe stanowią elementy łączące poszczególne segmenty bramy tworząc jednolity płaszcz. W zawiasach bocznych montowane są nylonowe rolki łożyskowane prowadzące płaszcz bramy po prowadnicach. Bramy bez napędu elektrycznego standardowo wyposażane są w rygiel i uchwyt. Dla różnych wysokości bram, typów prowadzeń lub wyposażenia rozmieszczenie zewnętrzne przetłoczeń lub przeszkleń mogą się różnić. Współczynnik przenikania ciepła bramy Beditom w zależności od wielkości bramy i zastosowanego wyposażenia wynosi od 0,8 [W/m2K].
Konstrukcja prowadnic
Konstrukcja prowadzeń wykonana jest z profilowanych elementów stalowych uniemożliwiających wypadnięcie łożyskowanych rolek nylonowych. Wszystkie elementy prowadnic są ocynkowane. Prowadnice pionowe wyposażone są w uszczelki przylegające do płaszcza bramy znajdującej się w pozycji zamkniętej. Wysokości i długości poszczególnych elementów prowadnic uzależnione są od wymiarów zamówieniowych bramy tzn. szerokości B i wysokości H oraz od przyjętego typu prowadzenia. Więcej informacji na ten temat w zakładce – Warunki zabudowy. Prowadnice poziome standardowo usztywniane są w celu wzmocnienia stabilności konstrukcji profilem stalowym. Dla różnych wielkości bram i typów prowadzeń stosuje się podwieszenia systemowe lub specjalne inne rozwiązania w rozstawach i wysokościach zapewniających właściwą i bezpieczną obsługę. Wymagana ilość i rozmieszczenie podwieszeń patrz poniżej.
Sprężyny
Bramy wyposażone są w układ sprężyn skrętnych umożliwiających ręczne podnoszenie (w standardzie) lub też współpracujących z napędem elektrycznym (opcja). Sprężyny zaprojektowane są na min. 25 000 cykli ( 1 cykl tj. otwarcie i zamknięcie bramy) dla wszystkich typów bram. Standardowo bramy wyposażone są w układ 2 sprężyn, ale dopuszcza się również 1 – 4 sprężyny i uwarunkowane jest to wielkością bramy i typem prowadzenia. Sprężyny standardowo zabezpieczone są antykorozyjnie poprzez ocynkowanie lub lakierowanie proszkowe. Sprężyny montowane są na specjalnym wale nawojowym, ocynkowanym instalowanym w nadprożu lub na końcu prowadnic poziomych w zależności od rodzaju zastosowanego prowadzenia.
Pliki do pobrania